09. 02 2017 09:00 | Lucia Šimová

Najlepšie videoklipy v Chart Show: Ktorému dáte svoj hlas?

Bude to Thriller Michaela Jacksona, Bad Romance od Lady Gaga či Up & Up od Coldplay?

Najlepšie videoklipy v Chart Show
Najlepšie videoklipy v Chart Show Foto: TV Markíza

Keď sa spojí chytľavá hudba s kvalitným obrazom, vznikne ten najlepší videoklip a práve tým bola venovaná včerajšia epizóda obľúbenej Chart Show. Hudobný producent Juraj Čurný pätnásť skvelých hitov s ešte lepšími videoklipmi zoradil do rebríčka.

Jeho víťazom sa stal klip k pesničke Thriller od Michaela Jacksona. O tom, že je na prvom mieste právom, svedčí aj fakt, že je zapísaný v Guinessovej knihe rekordov ako najpredávanejší klip všetkých čias. Jeho originálna verzia má neuveriteľných 14 minút. Vychutnajte si verziu v podaní Dalibora Slepčíka.

 

Na šiestom mieste zakotvil klip írskej rebelky Sinead O'Connor s názvom Nothing Compares 2U. V roku 1990 získal hneď tri ocenenia MTV Video Music Award. Nádhernú emotívnu pesničku v Chart Show rovnako nádherne zaspievala Emma Drobná.

 

Dvanásta priečka patrí slovenskému zástupcovi. Je ňou skladba Petra Lipu s názvom Balada o štyroch koňoch. Klip k pesničke bol prvý na Slovensku, ktorý bol vyrobený pomocou počítačovej grafiky. Na jeho spracovaní sa podieľalo niekoľko ľudí a počítačov celé tri mesiace.

 


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?

UPÚTAVKA

 
Chart Show: Najväčší slovenskí hitmakeri - v stredu, 18. apríla, o 20.30!