16. 02 2017 09:00 | Lucia Šimová

Hity venované len a len ženám: Ktorý chytil za srdce vás?

Vychutnajte si tri skladby v Chart Show ešte raz.

Meky Žbirka v Chart Show
Meky Žbirka v Chart Show Foto: TV Markíza

Tak čo, milé dámy, užili ste si večer plný piesní venovaný len a len vám? Oneskorený valentínsky darček v podobe pätnástich najkrajších skladieb pre ženy ste si mohli užiť včera večer vo vašej obľúbenej Chart Show. Ak ste si ho nestihli pozrieť, ponúkame vám tri malé ochutnávky.

Na dvanástej priečke sa umiestnila pesnička Man! I feel like a woman  od kanadskej country a popovej speváčky Shanie Twain. S touto pesničkou speváčka často otvára svoje koncerty a v Chart Show ju prespievala skvelá herečka Helena Krajčiová.

 

V roku 1985 Meky Žbirka zložil pre svoju manželku Katku pesničku z názvom Ketrin. Mimochodom, pieseň svojho času zložil aj pre svoju najstaršiu dcéru Denisu. Vypočujte si toto vyznanie znovu.

 

Suverénnym víťazom rebríčka najkrajších pesničiek pre ženy sa stala skladba Pretty Woman od Roya Orbisona. Spevák bol vášnivým nadšencom filmov a jeho pesnička je práve akousi hymnou romantického megahitu s názvom Pretty Woman. Jej úspechu sa však autor nedožil, pretože zomrel v roku 1988 na infarkt a pieseň sa známou stala až vďaka filmu v roku 1990. V Chart Show ju zaspieval Štefan Skrúcaný.

 

 


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?

UPÚTAVKA

 
Chart Show: Najväčší slovenskí hitmakeri - v stredu, 18. apríla, o 20.30!