MARKÍZA • STREDA • 20:30

Držte si klobúky: Toto bude poriadna tanečná jazda!

06. 12 2018 10:00 | ls
MC Erik v súčasnosti vystupuje so speváčkou Ivanou
MC Erik v súčasnosti vystupuje so speváčkou Ivanou Foto: TV Markíza

Stredajšia epizóda Chart Show bola venovaná tým najväčším eurodance hitom.

Tanečné hity, ktoré roztancovali celú generáciu – tak sa dá opísať hudobný štýl zvaný eurodance, ktorý v deväťdesiatych rokoch úplne prevalcoval celú Európu. A práve týmto hitom sme „zasvätili“ stredajšiu Chart Show. Pripomeňte si tie najlepšie hity spolu s nami.

Jedenáste miesto patrí zoskupeniu, ktoré si hovorí Fun Factory. S chytľavou pesničkou I wanna Be With You jednoznačne patria do nášho rebríčka. Kapela vznikla v roku 1992 a korene jej členov pochádzali z Turecka, Ameriky, Talianska a Poľska. Skupina mala dlhšiu pauzu, ale v roku 2013 ohlásili comeback a minulý rok im vyšiel album Back to the Factory.

 

Šiestu priečku obsadil slovenský interpret, konkrétne duo MC Erik a Barbara, ktorú ale nahradila Ivana Poláčková. V Chart Show vystúpili s pesničkou U Can't Stop. Práve táto pesnička je titulnou skladbou vôbec najúspešnejšieho slovenského dancefloorového albumu v histórii. Erik Aresta s Barbarou Haščákovou nahrali dva albumy, potom sa ako duo rozpadli a ich pokus o comeback v roku 2010 bol neúspešný.

 

Prvé miesto v našom rebríčku najlepších eurodanceových vypaľovačiek patrí skupine La Bouche. Hoci piesne z tohto žánra sa za veľkou mlákou netešili veľkej obľube, práve pesnička Be My Lover, ktorú má na svedomí toto nemecké zoskupenie, je výnimkou a v USA bola úspešnou. Pôvodné zloženie skupiny tvoril Lane McCray a Melanie Thornton. Po jej tragickom úmrtí ju nahradilo niekoľko speváčok a dnes s Laneom vystupuje maďarská speváčka  umeleckým menom Sophie Cairo.

 


Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Chart Show: Hviezdy talentových šou - v stredu, 19. júna, o 20.30!
Sledujte celé epizody na