MARKÍZA • STREDA • 20:30

Na toto tancovali naši rodičia: Pozrite si najväčšie hity spred 89-teho

08. 11 2018 13:00 | ls
Súrodenci Hečkovci
Súrodenci Hečkovci Foto: TV Markíza

Na toto tancovali naši rodičia: Pozrite si najväčšie socialistické hity

V Chart Show sme si zaspomínali na tie najväčšie hity spred roku 1989. Na tieto pesničky na tradičných zábavách vtedy tancovali aj naši rodičia. Zrekapitulujme si preto rebríček tých najlepších z nich, ktoré zostavil Juraj Čurný.

Na desiatom mieste sa umiestnil so svojím megamixom najväčších hitov Pavol Hammel a skupina Prúdy. Pavol Hammel nahral viac ako 30 štúdiových a koncertných albumov.

 

Siedme miesto patrí súrodencom Hečkovcom a ich obrovskému hitu Taliansky muzikál, ktorý vznikol ešte v roku 1985. Súrodenci medzičasom prestali aktívne tvoriť, no začiatkom roka 2018 ohlásili comeback. Práve Taliansky muzikál patrí k pesničkám, ktoré si fanúšikovia na ich koncertoch žiadajú najviac.

 

Na štvrtom mieste skončil Jiří Korn s pesničkou Miss Moskva. Spevák svoju kariéru začínal ako basgitarista a spevák skupín Rebels a Olympic. Dokonca sa svojho času venoval aj tancu, konkrétne stepu.

 

Absolútnym víťazom rebríčka sa stal hitmaker Michal David. Keďže ale z jeho repertoáru len ťažko vybrať jednu pesničku, predstavil sa so svojím megamixom. Michal David sa pôvodne venoval jazzu. Ako hitmaker skomponoval viac ako 600 piesní. Na svojom konte má dokonca aj niekoľko muzikálov, medzi nimi napríklad aj muzikály Kleopatra, Traja mušketieri či Angelika či Mata Hari.

 

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Chart Show: Hviezdy talentových šou - v stredu, 19. júna, o 20.30!
Sledujte celé epizody na