Chart show cover

MARKÍZA • STREDA 20.30 •

Osemdesiate roky dali svetu najväčších muzikantov! Toto sú oni

19. 03 2020 11:00 | lm
Osemdesiate roky dali svetu najväčších muzikantov všetkých čias!
Osemdesiate roky dali svetu najväčších muzikantov všetkých čias! Foto: TV Markíza

V ankete si zvoľte toho najlepšieho z nich.

Farebné oblečenie v kombináciách, ktoré by sme dnes asi na seba nedali, osobitá vlasová móda... Aj také boli osemdesiate roky. Pokiaľ ide o hudbu, v tomto období svoju kariéru naštartovali pravdepodobne najväčšie mená, ktoré vo svete muziky niečo znamenajú. V Chart Show sme im venovali osobitný rebríček. Pripomeňte si ho s nami.

Na desiatej priečke sa umiestnila nemecká formácia Modern Talking s pesničkou You're My Heart, You're My Soul. V Chart Show ich veľký hit z osemdesiatych rokov zaspievali Tomáš Bezdeda a Patrik Vyskočil. Modern Talking v priebehu troch rokov vydali šesť albumov, ktorých sa predalo viac ako 65 miliónov kusov.

 

Siedme miesto patrí ďalšej obrovskej hviezde osemdesiatych rokov. Je ňou Whitney Houston. Pesničku I Wanna Dance With Somebody zaspievala exsuperstáristka Martina Šindlerová. Americká speváčka je podľa Guinessovej knihy rekordov najoceňovanejšou speváčkou všetkých čias. Whitney nakrútila tiež aj štyri filmy vrátane Osobného strážcu.

 

Absolútnym víťazom rebríčka sa stal Michael Jackson. Pesničku Billie Jean zaspievala víťazka SuperStar 2018 Tereza Mašková. Michael Jackson je najoceňovanejším umelcom všetkých čias. Takisto drží prvenstvo aj za najpredávanejší album všetkých čias. Stal sa ním jeho Thriller z roku 1982.

 

Chart Show sledujte aj každú stredu o 20.30 h na Markíze!

Komentáre (0)

 

Upútavka

 
Chart Show: Najkrajšie lovesongy desaťročia - v stredu, 24. marca, o 20.30!
Sledujte celé epizody na