MARKÍZA • STREDA • 20:30

Toto je rebríček najlepších slovenských speváčok. Je tam aj vaša favoritka?

26. 03 2020 11:00 | lm
Mária Čírová, Beáta Dubasová, Emma Drobná
Mária Čírová, Beáta Dubasová, Emma Drobná Foto: TV Markíza

Hlasujte v rebríčku.

Rebríček tých najobľúbenejších slovenských speváčok pripravil v Chart Show hudobný dramaturg Juraj Čurný. V ankete na konci článku môžete hlasovať za vašu favoritku, ktorú by ste posunuli na prvú priečku vy.

Desiate miesto patrí Beáte Dubasovej s pesničkou Ten príbeh je preč. Beáta sa narodila v Stropkove a v Prešove vyštudovala odevnú priemyslovku. Jej debutový album nahral Vašo Patejdl, ktorý je aj autorom hudby jej hitov Sme také aké sme či Dievča z reklamy.

 

Na siedmom mieste je Kristína Peláková. V Chart Show zaspievala pesničku V sieti ťa mám. Kristína je zo Svidníka a na konzervatóriu v Košiciach absolvovala hudobno-dramatický odbor. Zahviezdila aj vo filmoch Život je život a Johankino tajomstvo, ku ktorým naspievala ústredné pesničky. Je vydatá za svojho manažéra Mariána Kavuliča.

 

Mária Čírová nesmie v rebríčku chýbať. Patrí jej štvrté miesto a z neho aj zaspievala pesničku Slobodná. Tri roky bola členkou gospelovej skupiny Trinity Group, s ktorou nahrala album. Sama doposiaľ nahrala štyri sólové albumy. Jej manželom je hudobník, skladateľ a producent Marián Kachút, s ktorým vychovávajú dve deti, syna Huga a dcérku Zoe a celá rodinka sa momentálne teší na príchod tretieho dieťatka.

 

Prvá priečka patrí Marike Gombitovej, pre ktorú pripravili tvorcovia hudobnú poctu v podaní Márie Čírovej, Emmy Drobnej a Beáty Dubasovej. Marika Gombitová sa narodila na východe, v obci Turany nad Ondavou. V roku 2015 bola uvedená do televíznej siene slávy.
 

 
 

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Chart Show: Najchytľavejšie hity - v stredu, 26. augusta, o 20.30!
Sledujte celé epizody na