MARKÍZA • STREDA • 20:30

Fanúšikovia temperamentnej hudby sem: Toto sú tie najlepšie rómske hity!

21. 02 2019 11:30 | ls
Chart Show - Rómske vypaľováky
Chart Show - Rómske vypaľováky Foto: TV Markíza

Zahlasujte za váš najobľúbenejší.

Nechýbajú na žiadnej dobrej zábave a zo stoličiek zdvihnú aj tých najzarytejších odporcov tanca. Hovoríme o rómskych hitoch, ktorým sme v Chart Show venovali celý rebríček!

Desiate miesto patrí pesničke O Poštaris Avel od legendárneho huslistu Jána Berkyho Mrenicu. V pôvodnom znení vyšla pesnička ešte v roku 1988, a to v spolupráci s Janou Kocianovou. V Chart Show odznela v spolupráci s hudobníkom Marcom Pillom.

 

Siedmu priečku obsadili Gypsy.cz s pesničkou Romano Hip-Hop. Lídrom kapely je raper, spevák a hudobník Radek Banga. Gypsy.cz zahrali už aj na svetových festivaloch Glastonbury, Osle of Wight a Sziget.

 

Štvrté miesto patrí kapele Gipsy Kings, ktorej najznámejšie skladby prišli do Chart Show zaspievať Sendreiovci. Populárne sú najmä úpravy známych skladieb, ktoré Gypsy Kings preslávili, napríklad hity ako Volare či Hotel California. Sendreiovci pochádzajú z Kokavy nad Rimavicou. Hudobníci už spolupracovali napríklad s legendárnym Hansom Zimmerom.

 

Autorom skladby Amen Savore z prvého miesta je Igor Kmeťo ml. Do spolupráce si vybral rapera Rytmusa. Ten ju okamžite po jej vzniku zaradil do svojho repertoáru. 

 Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Chart Show: Najväčšie hviezdy z Nemecka - v stredu, 19. februára, o 20.30!
Sledujte celé epizody na