MARKÍZA • STREDA • 20:30

Legendárne slovenské kapely. Nájdete v rebríčku aj svoju obľúbenú?

07. 03 2019 12:30 | ls
Elán
Elán Foto: TV Markíza

Hlasujte v ankete.

Legendárnym slovenským kapelám bol venovaný včerajší rebríček Chart Show. Vypočujte si u nás skvelé pesničky, ktoré patria k najznámejším pesničkám ich repertoáru.

Na desiatej priečke je skupina Vidiek, ktorá vznikla v roku 1987 v obci Rovinka. Služobne najmladší člen kapely, basgitarista Martin Klačanský, je iba o rok starší ako samotná kapela. V Chart Show skupina zahrala a zaspievala pesničku Nechajte si ju. 

 

Siedme miesto patrí kapele Tublatanka, ktorá vznikla na jeseň 1982 ako kapela troch vysokoškolákov. Prvý koncert kapely sa konal 30. januára 1983 na festivale Mladá Vlna 82, ktorý organizoval Richard Müller. Tublatanka doposiaľ nahrala 11 štúdiových albumov. Vypočujte si ich pesničku Rande s mestom.

 

Nitrianska kapela Desmod skončila na štvrtej priečke a v štúdiu zahrali špeciálnu verziu svojej pesničku To nie je možné. Skupina vznikla v roku 1996 v Nitre. Zo zakladajúcich členov už ale v kapele nehrá nikto. Najnovší album Molekuly pokrstil Milan Lasica.

 

Absolútnym víťazom rebríčka našich najobľúbenejších kapiel sa stala legendárna skupina Elán, ktorá vznikla v roku 1968. Jej frontmanom a zároveň zakladateľom je spevák Jožo Ráž, ktorý kapelu založil so svojimi spolužiakmi zo základnej školy Vašom Patejdlom, Jurajom Farkašom a Zdenom Balážm. Poslední dvaja menovaní už nie sú členmi kapely.

 

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Chart Show: Najväčšie hviezdy z Nemecka - v stredu, 19. februára, o 20.30!
Sledujte celé epizody na