MARKÍZA • STREDA • 20:30

Hity, ktoré ovládli Európu. Pamätáte si na všetky?

23. 05 2019 14:00 | ls
Alexander Rybak
Alexander Rybak Foto: TV Markíza

Aj tieto pesničky bodovali na prestížnej Eurovízii.

Prestížna pesničková súťaž Eurovision Song Contest sa koná každoročne už neuveriteľných 63 rokov. Slovensko sa jej zúčastnilo niekoľkokrát. Práve pesničkám z tejto súťaže sme venovali rebríček v uplynulej epizóde Chart Show.

Na desiatom miete sa umiestnila pesnička My Number One od Heleny Paparizou, ktorá ju na súťaži, ktorú vtedy hostila Kodaň, spievala v roku 2001. Pre Chart Show ju prespievala Lina Mayer.

 

Marcel Palonder je doposiaľ najúspešnejším slovenským reprezentantom v rámci všetkých slovenských pokusov na Eurovízii. So skladbou Kým nás máš sa v roku 1996 v Nórsku umiestnil na osemnástom mieste, v Chart Show mu patrí siedma priečka.

 

Skupina Tublatanka nás v Írsku reprezentovala v roku 1994 s pesničkou Nekonečná pieseň. V Chart Show jej patrila štvrtá priečka.

 

Absolútnym víťazom rebríčka najlepších piesní z Eurovízie sa stal nórsko-bieloruský spevák Alexander Rybak. S pesničkou Fairytale, s ktorou reprezentoval Nórsko v roku 2009 v Lisabone, zvíťazil suverénnym spôsobom, keď získal dovtedy vôbec najvyšší počet bodov.

 

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Chart Show: Hity spred 89-teho - v stredu, 3. júna, o 20.30!
Sledujte celé epizody na