MARKÍZA • SILVESTER 2020 • 21:40

Trhajú rekordy. Toto sú absolútne najväčšie slovenské hity za posledné roky

12. 12 2019 13:00 | lm
Trhajú rekordy. Toto sú absolútne najväčšie slovenské hity za posledných 18 rokov
Trhajú rekordy. Toto sú absolútne najväčšie slovenské hity za posledných 18 rokov Foto: TV Markíza

Ak ste ich premeškali v Chart Show, pozrieť si ich môžete tu.

Vo včerajšej časti obľúbenej Chart Show sme si hrali rebríček najväčších slovenských popových hitov, ktoré vznikli po roku 2000. Ak ste ich premeškali, pozrieť si ich môžete tu.

Desiate miesto patrí Adamovi Ďuricovi a jeho pesničke Neľutujem, ktorá je v jeho kariére doslova prelomovou. Hoci v čase, keď vyšla, bol spevák už približne desať rokov na hudobnej scéne, práve pesnička Neľutujem mu priniesla najväčšiu slávu a otvorila "dvere do slovenských rádií". Pesnička je totiž najhranejšou skladbou za rok 2015. Adam ju venoval svojej (vtedy ešte) priateľke, dnes už manželke Kristíne.

 

Na piatom mieste skončila kapela Hex s pesničkou Nikdy nebolo lepšie. Ide o titulnú pieseň siedmeho albumu a napísali ju spevák Peter „Ďuďo“ Dudák a gitarista Martin „Fefe“ Žúži. Dvojica sa autorsky postarala o väčšinu repertoáru skupiny. Tento rok kapela oslávila už tridsať rokov na slovenskej hudobnej scéne, no zároveň nas po dlhej chorobe opustil jej frontman Peter „Ďuďo“ Dudák.

 

Pesnička rapera Ega v spolupráci s Robertom Burianom s názvom Žijeme len raz je víťaznou skladbou rebríčka. Prvenstvo v Chart Show získala ako vôbec jediná už po druhýkrát. Skladba mala na Youtube premiéru 12. júna 2012 a za osem týždňov získala viac ako 10 miliónov videní.

 

Komentáre (0)

 

Upútavka

 
SILVESTROVSKÁ Chart Show 2020 - vo štvrtok, 31. decembra, o 21.40!
Sledujte celé epizody na