MARKÍZA • STREDA • 20:30

Najlepší slovenskí speváci. Hlasujte za vášho najobľúbenejšieho

09. 01 2020 13:30 | lm
Richard Müller
Richard Müller Foto: TV Markíza

Anketu nájdete na konci článku.

Prvé povianočné kolo Chart Show máme za sebou a s ním aj rebríček najlepších slovenských spevákov. Ktorý je práve váš najobľúbenejší? Hlasujte v ankete pod videami.

Na dvanástej priečke nášho rebríčka sa umiestnil Adam Ďurica, ktorý sa do povedomia dostal v roku 2006 ako semifinalista prvej série Superstar. V roku 2008 získal ocenenie v kategórii Objav roka v ankete Zlatý slávik.

 

Siedme miesto patrí Petrovi Nagyovi, ktorý začínal ako folkový spevák. Svoju prvú pieseň nahrával v štúdiu ako 17-ročný. Jeho kariéru odštartovala v roku 1982 pieseň Profesor Indigo.

 

Prvé miesto v našom rebríčku získal Richard Müller. Okrem spevu sa venoval moderovaniu a stihol vydať aj dve knihy o Amerike. Za 33 rokov má na konte viac ako 20 albumov, sólových alebo v rámci skupiny Banket.

 

Pozrite si aj špeciálne vystúpenie skupiny Polemic a ich podanie pesničky Karola Duchoňa, ktorý svoju prvú hudobnú súťaž vyhral v roku 1968 na súťaži amatérskych spevákov v Zlatých Moravciach. Karol Duchoň zomrel v novembri 1985 vo veku 35 rokov.

 
 

Chart Show sledujte každú stredu o 20.30 h na Makríze.

Komentáre (0)

 

Upútavka

 
Chart Show: Hviezdy talentových šou - v stredu, 2. decembra, o 20.30!
Sledujte celé epizody na