MARKÍZA • STREDA • 20:30

Dávid Hartl opäť zahviezdil. Megahit v jeho podaní si zamilujete!

20. 02 2020 11:30 | lm
Dávid Hartl opäť zahviezdil. Megahit v jeho podaní si zamilujete!
Dávid Hartl opäť zahviezdil. Megahit v jeho podaní si zamilujete! Foto: TV Markíza

Romantické duše si pri tejto skladbe prídu na svoje.

Nielen USA, ale aj Nemecko dalo svetu množstvo legendárnych kapiel a spevákov, ktorí sa navždy vpísali svojou tvorbou do hudobného sveta, a tak sa tvorcovia Chart Show rozhodli venovať im samostatný rebríček. Vedeli ste napríklad, že legendárne Mambo No. 5 je skladba nemeckého interpreta? Áno, Lou Bega sa narodil v Nemecku a ak vás táto informácia prekvapila, určite pokračujte v článku ďalej. Máme pre vás ďalšie zaujímavé informácie.

Z desiateho miesta si zaspievali slovenské krásky Mária Barlatos, Dáša Šarközyová, Dominika Mirgová pesničku Daylight In Your Eyes od dievčenskej formácie No Angels. Tá vznikla ako výsledok nemeckej verzie talentovej súťaže Popstars v roku 2000. Názov No Angels vybrali skupine televízni diváci svojím hlasovaním.

 

Na siednom mieste sa umiestnila speváčka Sandra. Pieseň Everlasting Love v novom prevedení zaspievala slovenská herečka a speváčka Helena Krajčiová. Sandra v rokoch 1979-1984 nahrala osem albumov ešte ako členka dievčenského tria Arabesque a ako sólistka má na konte 10 štúdiových albumov. 

 

Štvrté miesto patrí kapele Alphaville a ich pesničke Forever Young, ktorú v Chart Show zaspieval slovenský herec Dávid Hartl. Z pôvodnej zostavy Alphaville ostal už iba spevák Marian Gold, vlastným menom Hartwig Schierbaum. Názov Alphaville pochádza z francúzskeho sci-fi filmu zo 60. rokov. Skladba Forever Young sa dostala nielen do repertoáru Karla Gotta, ale aj amerického rapera Jay-Z.

 

Prvé miesto spomedzi nemeckých interpretov získala v našom rebríčku legendárna kapela Scorpions. Medley ich pesničiek zaspievali v Chart Show Barbora Švidraňová a Peter Cmorik. Jediný, kto ostal v Scorpions od začiatku, je gitarista Rudolf Schenker. Kapela počas svojej kariéry odohrala viac než 2500 koncertov vo viac ako osemdesiatich krajinách sveta. Kapela vznikla v roku 1965, vystriedali sa v nej celkovo 26 hudobníkov a spevákov.

 

Novú epizódu Chart Show sledujte v stredu o 20.30 h na Markíze alebo už teraz na VOYO.sk.

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Chart Show: Najobľúbenejšie slovenské speváčky - v stredu, 25. marca, o 20.30!
Sledujte celé epizody na