MARKÍZA • STREDA • 20:30

Dojatý Juraj Loj. Rozcítila ho legendárna pesnička

12. 03 2020 11:00 | lm
Juraj Loj
Juraj Loj Foto: TV Markíza

Jeho výkon dojme aj vás.

Najkrajším gitarovým slaďákom sme v Chart Show venovali rebríček a ak vám pri obrazovkách ušlo niektoré vystúpenie, pozrieť si ho môžete u nás.

Desiate miesto patrí nitrianskej kapele Desmod a ich pesničke Vyrobená pre mňa. Skladba pochádza zo šiesteho albumu kapely, ktorý vyšiel pod názvom Kyvadlo. Spoločným odohraním tejto skladby sa začala v roku 2011 úspešná spolupráca Desmodu s Cigánskymi Diablami.

 

Siedme miesto získal Ozzy Osbourne a jeho skladba Mama, I'm Coming Home, ktorú zaspieval Lukáš Adamec. Hudbu ku skladbe skomponoval Ozzy so svojím dlhoročným spolupracovníkom Zakkom Wyldom. K piesni vznikli dva klipy, ale jeden z nich Ozzy odmietol, pretože podľa neho nevystihol charakter skladby. Skladba pochádza zo šiesteho sólového albumu Ozzyho Osbourna - No More Tears.

 

Aj štvrtá priečka rebríčka patrí slovenskej kapele. Je ňou skupina Tublatanka s pesničkou Láska, drž ma nad hladinou. Skladba pochádza z tretieho albumu Tublatanky s názvom Žeravé znamenie osudu, ktorý sa nahrával v novom digitálnom štúdiu Opusu. Skladba vyšla aj na singli spoločne s pesničkou Pravda víťazí. Cover verziu naspievala v roku 1995 Barbara Haščáková na album kapely Čierny kvet.

 

Prvé miesto nášho rebríčka získal Eric Clapton z jednou z najznámejších skladieb pod názvom Tears In Heaven. V Chart Show ju zaspieval slovenský herec Juraj Loj. Skladba získala v roku 1993 tri ceny Grammy, vrátane dvoch hlavných - skladba roka a nahrávka roka. Eric Clapton venoval pieseň pamiatke svojho syna Conora, ktorý zahynul pri páde z mrakodrapu. Spevákovi pieseň pomohla podľa vlastných slov prekonať najťažšie chvíle jeho života. Prvý verš napísal Clapton, zvyšok coutry spevák Will Jennings, autor "titanikovky" My Heart Will Go On.

 

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Chart Show: Najobľúbenejšie slovenské speváčky - v stredu, 25. marca, o 20.30!
Sledujte celé epizody na