MARKÍZA • SILVESTER 2020 • 21:40

Dojatý Juraj Loj. Rozcítila ho legendárna pesnička

12. 03 2020 11:00 | lm
Juraj Loj
Juraj Loj Foto: TV Markíza

Jeho výkon dojme aj vás.

Najkrajším gitarovým slaďákom sme v Chart Show venovali rebríček a ak vám pri obrazovkách ušlo niektoré vystúpenie, pozrieť si ho môžete u nás.

Desiate miesto patrí nitrianskej kapele Desmod a ich pesničke Vyrobená pre mňa. Skladba pochádza zo šiesteho albumu kapely, ktorý vyšiel pod názvom Kyvadlo. Spoločným odohraním tejto skladby sa začala v roku 2011 úspešná spolupráca Desmodu s Cigánskymi Diablami.

 

Siedme miesto získal Ozzy Osbourne a jeho skladba Mama, I'm Coming Home, ktorú zaspieval Lukáš Adamec. Hudbu ku skladbe skomponoval Ozzy so svojím dlhoročným spolupracovníkom Zakkom Wyldom. K piesni vznikli dva klipy, ale jeden z nich Ozzy odmietol, pretože podľa neho nevystihol charakter skladby. Skladba pochádza zo šiesteho sólového albumu Ozzyho Osbourna - No More Tears.

 

Aj štvrtá priečka rebríčka patrí slovenskej kapele. Je ňou skupina Tublatanka s pesničkou Láska, drž ma nad hladinou. Skladba pochádza z tretieho albumu Tublatanky s názvom Žeravé znamenie osudu, ktorý sa nahrával v novom digitálnom štúdiu Opusu. Skladba vyšla aj na singli spoločne s pesničkou Pravda víťazí. Cover verziu naspievala v roku 1995 Barbara Haščáková na album kapely Čierny kvet.

 

Prvé miesto nášho rebríčka získal Eric Clapton z jednou z najznámejších skladieb pod názvom Tears In Heaven. V Chart Show ju zaspieval slovenský herec Juraj Loj. Skladba získala v roku 1993 tri ceny Grammy, vrátane dvoch hlavných - skladba roka a nahrávka roka. Eric Clapton venoval pieseň pamiatke svojho syna Conora, ktorý zahynul pri páde z mrakodrapu. Spevákovi pieseň pomohla podľa vlastných slov prekonať najťažšie chvíle jeho života. Prvý verš napísal Clapton, zvyšok coutry spevák Will Jennings, autor "titanikovky" My Heart Will Go On.

 

Komentáre (0)

 

Upútavka

 
SILVESTROVSKÁ Chart Show 2020 - vo štvrtok, 31. decembra, o 21.40!
Sledujte celé epizody na